Osoby niepełnosprawne, które nie mogą poruszać się o własnych siłach zasługują na wózek inwalidzki najlepszej jakości. I nie chodzi tu o wózek klasyczny, napędzany siłą mięśni, ale o pojazd elektryczny, do którego obsługi nie potrzeba żadnych, specjalnych umiejętności. 

Inwalidzkie skutery elektryczne

elektryczny skuter inwalidzkiWarto zastanowić się nad zakupem tego rodzaju pojazdu, ponieważ są one uniwersalne i przystosowane do jazdy na każdej nawierzchni. Są zasilane bardzo wytrzymałym akumulatorem i mają zasięg około trzydziestu-czterdziestu kilometrów. To dystans, jakiego raczej nikt nie przebędzie w ciągu jednego dnia, natomiast zużywanie energii jest też zależne od wagi osoby, jaka się na nim porusza. Siedzisko jest głębokie i wyposażone w pasy bezpieczeństwa, co przeciwdziała wypadnięciu ze skutera. Warto też wspomnieć o bardzo mocnych, hydraulicznych hamulcach tarczowych, dzięki którym kontrola nad pojazdem jest możliwa nawet w najcięższych warunkach terenowych i atmosferycznych. Elektryczny skuter inwalidzki możemy kupić w stacjonarnych oraz internetowych sklepach medycznych. Ich oferta jest bardzo bogata i znajdziemy tam nie tylko same pojazdy, ale również elementy dodatkowego wyposażenia i części zamienne. Pamiętajmy też, że elektryczne skutery inwalidzkie to pojazdy mocne, które pokonają nie tylko błoto, czy śnieg, ale również pochyłe podjazdy. To bardzo ważne, zwłaszcza dla osób, które żyją poza miastem, gdzie ukształtowanie terenu jest z reguły znacznie bardziej zróżnicowane niż w mieście.

Zakup skutera elektrycznego to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jednakże miejmy na uwadze, że jest to inwestycja w komfort, a jednocześnie zaktywizowanie osoby niepełnosprawnej. Bowiem dzięki skuterowi, osoba niepełnosprawna może w dowolnym momencie wyruszyć na spacer, czy zakupy.