Pielęgnacja i higiena noworodka jest bardzo ważna. Jest to również bardzo odpowiedzialne zadanie. Jednak każdego dnia rodzice noworodka stają przed tym zadaniem. W pielęgnacji noworodka pomagają bardzo dużo nasączone gaziki przeznaczone dla dzieciaczków.

Gaziki dla niemowląt

nasączone gaziki do pępkaNiemowlaki wymagają bardzo dokładnej pielęgnacji, szczególnie w okolicach pępka, gdzie po pępowinie znajduje się mała ranka. Nasączone gaziki do pępka sprawiają, że pępuszek niemowlaka bardzo szybko się goi. Pozostałości po pępowinie bardzo szybko odpadają. Zazwyczaj takie gaziki można stosować również w innych przypadkach. Można je również używać do przemywania oczek, a także można je stosować do przemywania innych równie bardzo wrażliwych miejsc. Kupując jednak takie rzeczy ważne jest, aby wybierać gaziki, a nie waciki. Gaziki są produkowane z myślą o bardzo wrażliwej , delikatnej skórce niemowlaka, natomiast waciki mogą zostawiać na skórze niemowlaka włókna. Gaziki nasączone do pępka są pakowane bardzo sterylnie. Są jednorazowe, co oznacza że po jednym użyciu należy je wyrzucić do kosza, a nie stosować jeszcze raz. Okolice pępka w pierwszej fazie należy przemywać około cztery razy dziennie. Kiedy rodzice pielęgnują pępek niemowlaka w sposób prawidłowy to bardzo szybko się on goi. Dlatego należy przestrzegać pewnych zasad podczas pielęgnacji takich miejsc jak pępek u niemowlaka. Gazikami takimi można śmiało przemywać całe ciało niemowlaka.

Ogólnie gaziki są nasączone specjalnym antybakteryjnym płynem łagodzącym ranki na skórze dziecka, dlatego stosuje je się w przypadku pielęgnacji pępka niemowlaka. Można je kupić w każdej aptece. Oczywiście są one troszkę droższe niż takie zwykłe gaziki. Jednak są polecane przez wielu rodziców, którzy zdecydowali się na ich użycie.