Osuszanie przeprowadza się za pomocą nagrzewnic umieszczanych w zawilgoconych pomieszczeniach. Powodują one ogrzewanie powietrza do temperatury kilkudziesięciu stopni, co powoduje i odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru. Wówczas uzyskujemy tzw. równowagę wilgotności.

Dlaczego osuszanie budynków jest ważne?

 

Cosuszanie murówiągłe utrzymywanie się podwyższonej wilgotności powietrza w pomieszczeniu sprzyja rozwojowi pleśni i innych grzybów, te z natomiast mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Z tego też względu przeciwdziałanie rozwojowi wilgoci w pomieszczeniu poprzez jak najwcześniejszą reakcję, a więc osuszanie murów jest tak ważne, ponieważ ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Pleśń nie jest szczególnie wymagająca i chętnie odwiedza rzadko wentylowane pomieszczenia, w których wilgotność powietrza przekracza 60%, a temperatura utrzymuje się w przedziale od 20 do 300C. Niższa temperatura też nie stanowi dla pleśni żadnego problemu, dlatego z włochatymi wykwitami na ścianach możemy się spotkać zarówno w naszych domowych łazienkach, jak i piwnicach, powinniśmy więc zadbać o to, aby mury naszego domu były prawidłowo osuszone. Jak wszyscy wiemy zawilgocenie murów i dostanie się wilgoci do środka może spowodować różne poważne choroby, dlatego też im szybciej zareagujemy i wynajmiemy fachową ekipę, która zajmie się osuszeniem naszego budynku, tym większą mamy gwarancję, że unikniemy konsekwencji zawilgoceń.
 
Każdy z nas boi się pleśni i grzyba. Unikając tego, żeby pleść wprowadziła się do naszego domu na dobre, powinniśmy zadbać o prawidłowe osuszanie murów, ponieważ pleśń może do naszego domu zawitać z zewnątrz. Dbając o nasze zdrowie powinniśmy zainwestować w fachowe osuszanie budynków, jeżeli widzimy pierwsze symptomy zawilgocenia murów.