Tworzenie podłóg w domach opiera się obecnie o stosowanie różnych rodzajów materiałów. Jednak największą popularnością cieszą się panele podłogowe, które od dłuższego czasu goszczą w praktycznie każdym polskim domu. Trzeba zaznaczyć też to, że nie wystarczy w domach zamontować samych paneli. Musimy zadbać również o to by wokół nich znajdowały się specjalne listwy.

Sprawdzone listwy przypodłogowe

listwa przypodłogowa mdfPanele podłogowe to stosunkowo cienkie elementy wykonane z prasowanych wiórów drzewnych łączonych ze sobą poprzez prasowanie i dodawanie substancji zespalających. W sprzedaży dostępnych jest całe mnóstwo różnych paneli. Możemy znaleźć takie wersje kolorystyczne, które pasować będą zarówno do koloru naszych ścian jak też do różnych dodatków znajdujących się w danym pomieszczeniu. Trzeba jednak zwrócić uwagę również na to, że nie da się położyć paneli bez wykończenia ich specjalnymi listwami. Ostatnimi czasy szczególnie popularna jest listwa przypodłogowa MDF. Jest to produkt wykonany ze sklejki podobnie jak same panele. Dzięki temu takie listwy są biodegradowalne i nie szkodzą środowisku. Początkowo bywało tak, że listwy do paneli powstawały przede wszystkim z materiałów sztucznych. Dopiero od jakiegoś czasu zaczęto dostrzegać, że takie listwy mogą stanowić problem i zagrożenie dla środowiska. Listwy MDF również występują w różnych wersjach różniących się od siebie kolorami.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju zakup listew MDF jest banalnie prosty. Wystarczy znaleźć odpowiedni sklep czy market budowlany i bez większych problemów znajdziemy w nich takie listwy. Sporo osób pragnąc zaoszczędzić decyduje się na zakup takich listew drogą elektroniczną. Trzeba zaznaczyć, że w tym wypadku musimy liczyć się z ponoszeniem kosztów związanych z wysyłką.