Współczesne trendy w wykończeniach wnętrz kierują się inspiracjami jakie niesie beton. Materiał ten przeżywa obecnie renesans. Wytwarza się z niego pokrycia na ściany, meble, blaty kuchenne i nawet drobne przedmioty użytkowe. Staje się obecny w formach, których jeszcze kilkanaście lat temu nikt by nie przewidział. Kojarzony był bowiem z monumentalnym, ciężkim budownictwem konstrukcyjnym. Ciekawym jego wykorzystaniem jest tworzenie posadzek betonowych, które pasują do każdego wnętrza.

Nowatorski beton na posadzki

nowoczesne betonowe posadzki w domuTechnologicznie beton jest materiałem bardzo łatwym do uzyskania i bardzo interesującym ze względów ekonomicznych. Jednak beton betonowi nie równy. Mieszanki na nowoczesne posadzki mają inny skład niż beton architektoniczny na ściany, czy przedmioty użytkowe. Cechuje go bardzo duża odporność na ścieranie oraz duża wytrzymałość punktowa na obciążenia. Producenci oferują powierzchnie podłogowe coraz cieńsze zachowujące przy tym swoją wytrzymałość. Średnia grubość posadzki to 8 mm. W razie potrzeby betonu można wylać mniej lub więcej. Kolejna rzecz to zabarwienie posadzki. Nowoczesne betonowe posadzki w domu mogą dzięki barwnikom i kruszywom osiągać najrozmaitsze kolory i upodabniać fakturą się do kamienia. Ostateczny efektowny wygląd nadaje posadzce szlifowanie i polerowanie. Tymi zabiegami doprowadza się taflę betonową do idealnego połysku. Inwestorzy, którzy wolą posadzkę matową rezygnują z tego zabiegu. Posadzka betonowa może być wylana na przewody ogrzewania podłogowego. Nowoczesne impregnaty zabezpieczają przed trwałym poplamieniem. Ważnym argumentem za ich wprowadzeniem do domu jest ich lekkość nie obciążająca konstrukcji nośnej oraz niepalność.

Beton do wyrobu posadzek jest w fazie permanentnej ewolucji. Bez przerwy trwają prace nad jego unowocześnieniem. Wprowadzane są mieszanki ekologiczne ograniczające ilości cementu kosztem innych spoiw. Aby dokładnie zapoznać się z ofertą producentów najlepiej udać się na wycieczkę po internecie. Znajdziemy tam wiedzę, która pozwoli dokonać właściwego wyboru.