Staram się, aby mój dom był czysty. Mam troje dzieci, z których dwoje jest uczulonych na wiele rzeczy, w tym na kurz. Dlatego starałem się zapewnić sterylne warunki w domu. Niestety nie mogę całkowicie wyeliminować tego alergenu z domu. Dlatego postanowiłem zostawić kilka rzeczy profesjonalistom.

Wyczyścimy dywan ekologicznie

ekologiczne czyszczenie dywanów - jelenia góraChcę mieć pewność, że uda mi się usunąć wszystkie cząsteczki kurzu z domu. Dlatego codziennie odkurzam. Próbowałem też wyprać dywan. Niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Moje dziecko kaszle i kicha. Ponadto dywan zmienił się w nieprzyjemną szarość. Wtedy zdecydowałem się poszukać profesjonalnej pomocy. Na szczęście jeżeli poszukiwane jest ekologiczne czyszczenie dywanów – jelenia góra oferuje doskonałe rozwiązania. Co więcej, dywany da się wyczyścić w sposób jak najbardziej ekologiczny. Okazuje się, że używają specjalnego środka do czyszczenia dywanów (ale nie podrażniającego), a cały proces odbywa się w wysokich temperaturach, które mogą skutecznie zabić wszystkie bakterie i zmyć przylegający do włókna kurz. Dodatkowo na prośbę mogą rozpylić środek utrudniający przyleganie cząstek kurzu na dywanie (jest to delikatny laminat, który nie zmieni tekstury ani miękkości dywanu, ale wygładzi włókna, eliminując cały kurz). Wszystkie stosowane środki są w pełni ekologiczne, dzięki czemu mam pewność, że decydując się na to rozwiązanie w żaden sposób nie niszczę naszego środowiska naturalnego, co również jest dla mnie niezwykle ważne – z przekonania jestem ekologiem i staram się hołdować swoim zasadom.

W przypadku alergii na pył mamy spory problem, ponieważ alergen znajduje się literalnie wzdłuż i wszerzZatem nadzwyczaj ważna jest dbałość o szczegóły. W jaki sposób miałam okazję zasugerować się na własnej skórze, całkowite usunięcie kurzu z dywanu domowymi sposobami jest praktycznie niemożliwe. Z tej przyczyny starałam poszukać się profesjonalnej pomocy.