Bardzo dużo osób posiada w domu meble z tapicerką, ponieważ stanowią one uniwersalny element wystroju. Sprawdzają się w kuchni, salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Mogą one mieć przeróżną formę, ale zawsze ich czyszczenie wygląda tak samo.

Gdzie można wyprać tapicerkę?

pranie tapicerki warszawa ochotaKlasyczne, drewniane meble wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, aby pozbyć się  ich powierzchni brudu czy kurzu. Jednak kiedy są to meble tapicerowane, to mokra szmatka nie wystarczy. Dużo zależy od rodzaju zabrudzenia. Na wiele rodzajów plam są domowe sposoby z użyciem soli, sody oczyszczonej czy kwasku cytrynowego, ale takie metody można stosować miejscowo. W przypadku dużych zabrudzeń konieczne będzie pranie tapicerki Warszawa Ochota jest dzielnicą, w której znajduje się kilka pralni. Można do nich oddać nie tylko meble tapicerowane, ale również dywany, wykładziny, materace czy plecaki. Metoda czyszczenia we wszystkich przypadkach jest identyczna, czyli stosowana jest specjalna maszyna czyszcząco – piorąca, która może działać na mokro lub na sucho. W każdym przypadku używane są specjalne detergenty, które skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia i nie uszkadzają materiału. Przeważnie czyszczone są kanapy, sofy, krzesła czy fotele. Usługa profesjonalnej pralni polega do wywabieniu wszelkich plam oraz na odświeżeniu koloru tkaniny tapicerki, dzięki czemu meble wyglądają jak nowe. Dodatkowo istnieje możliwość zdezynfekowania zewnętrznych i wewnętrznych warstw mebla, dzięki czemu staje się on bezpieczny w użyciu.

Tapicerka na meblach bardzo okazale wygląda i może być wykonana z takich materiałów jak bawełna, naturalna skóra, sztruks czy jeans. Ich samodzielne czyszczenie może być trudne, gdyż łatwo przemoczyć mebel, a to z kolei grozi powstaniem pleśni.