Rozwój dzieci następuje bardzo intensywnie, szczególnie w pierwszych latach życia. Większość maluchów stawia swoje pierwsze kroki już w wieku dwunastu miesięcy, a niedługo później sprawnie biegają i skaczą. To najlepszy moment na rowerek dla dziecka.

Z czego się składają rowerki biegowe?

rowerek biegowy drewniany dla 2 latkaRodzice często mają wątpliwości na temat rowerków biegowych, ponieważ nie wiedzą kiedy najbezpieczniej jest je dziecku dać. W sprzedaży znajdziemy rowerki biegowe, które można kupić dla dziecka dwunasto, osiemnasto lub dwudziestocztero miesięcznego. Tak naprawdę nie ma żelaznej zasady od kiedy, ponieważ każdy maluch rozwija się w swoim, indywidualnym tempie. Jeżeli maluch nie będzie na niego gotowy, to na pewno nie będzie z niego korzystał. Rowerek biegowy drewniany dla 2 latka jest świetnym narzędziem pomagającym w nauce chodzenia, gdyż wzmacnia mięśnie nóg. Jest także wstępem do nauki jazdy na tradycyjnym rowerku czterokołowym. Drewniany rower jest bardzo trwały i bezpieczny. Niemalże w całości jest wykonany z surowca naturalnego, a jedynie koła ma gumowe. Nie posiada pedałów, ponieważ maluch siedząc na siodełku, odpycha się nóżkami. Jego konstrukcja jest bardzo prosta. Na rowerku biegowym dzieci jeżdżą po mieszkaniu, ale głównie na spacerze w parku czy na alejkach. Początkowo dzieci wolno się przemieszają na rowerkach biegowych, ale z czasem ich prędkość może zadziwiać rodziców. Ponieważ nie posiada on regulowanej wysokości kierownicy i siodełka, to kiedy maluch z niego wyrośnie, to trzeba będzie kupić nowy model.

Jazda na rowerze jest z pewnością wielką przyjemnością dla wszystkich dzieci. Dlatego też warto kupić dziecku rowerek biegowy, który jest pierwszym modelem jaki może mieć. W kwestii ceny, najtańszy model znajdziemy o wartości około stu złotych.