Rynek produktów dla niemowląt jest doskonale rozwinięty, gdyż od lat panuje duże zapotrzebowanie na różne artykuły. Poza podstawowymi rzeczami, takimi jak łóżeczko, wózek czy ubranka, warto postawić na gniazdko, które na pewno się przyda.

Ja wyglądają kokony minky?

wysokojakościowy kokon minkyNa rynku znajdziemy nawet kilkudziesięciu producentów kokonów dla dzieci, które przeznaczone są dla noworodków i niemowląt. Najprościej mówiąc, jest to rodzaj materacyka dla dziecka, z podwyższonymi brzegami, które świetnie go zabezpieczają przez wypadnięciem. Wypełnienie kokonu stanowi specjalna włóknina lub silikonowe kuleczki, które są w antyalergiczne, zatem z kokonu mogą korzystać mali alergicy. To, co wyróżnia kokon od innych materacyków, to możliwość regulacji brzegów za pomocą sznureczka, który jest wszyty na szczycie brzegów. Dzięki temu można dostosować jego rozmiar do wielkości dziecka, a jak wiadomo, maluchy lubią mieć ciasno i ciepło. Jednym z z ciekawszych modeli jest wysokojakościowy kokon minky, który posiada dwie różne strony. Z jednej jest miękka bawełna, natomiast z drugiej ciepły polar minky. Dzięki dwóm różnym stronom, kokon można używać przez cały rok. Bawełniana strona świetnie chłonie wodę oraz zapewnia lekkie ochłodzenie latem, natomiast druga strona jest idealna na chłodne dni, ponieważ zapewnia ciepło przez wiele godzin, a do tego minky jest bardzo delikatny w dotyku i posiada niewielkie wypustki, które maluchy uwielbiają ściskać. Co do jego rozmiaru, to jest uniwersalny i pomieści każdego maluszka.

Wielu doświadczonych rodziców, którzy etap niemowlęcy mają już za sobą, polecają kokony dla dzieci, ponieważ lubią one w nich spędzać czas i czują się tam bezpiecznie. Z pewnością są one przydatne już od pierwszych chwil życia, a można je wykorzystywać w łóżeczku czy wózku.