Projektowanie wnętrz zawsze było jedną z moich wielkich pasji. Jako mała dziewczynka uwielbiałam szkicować w notatniku różne domy i pomieszczenia, które następnie dekorowałam według tego, co podpowiadała mi wyobraźnia. Swoje umiejętności postanowiłam rozwijać w szkole plastycznej, zdecydowałam się też na kilka przydatnych kursów, które nauczyły mnie lepszego planowania przestrzeni. Z tego powodu, gdy mama poprosiła mnie o pomoc w dobraniu odpowiedniego wystroju wnętrza przy okazji remontu, nie mogłam jej odmówić.

O czym warto pamiętać, zamawiając rozetę dekoracyjną?

rozeta dekoracyjna sufitowaJako że moja mama bardzo lubi dekoracje w stylu retro, starałam się zaplanować wystrój w taki sposób, aby spełnić jej oczekiwania, ale zbytnio przy tym nie przesadzić. Przejrzałam kilka katalogów z przykładowymi projektami i próbowałam razem z mamą wybrać elementy, które najbardziej jej się spodobały. Dzięki temu wiedziałam, na co zwrócić szczególną uwagę. Moja rodzicielka była zachwycona przede wszystkim wtedy, kiedy w pomieszczeniach pojawiała się rozeta dekoracyjna sufitowa. Za każdym razem występowała w nieco innych wzorach i świetnie wpasowywała się w charakter danego pokoju. Co więcej, od razu przyciągała wzrok, ale nie była przy tym zbyt krzykliwa. Dlatego wspólnie z mamą uznałyśmy, że tego typu ozdoba świetnie sprawdzi się w jej salonie, który wyróżniał się przestronnością. W naszym rodzinnym mieście znalazłyśmy firmę, która zajmowała się tego typu dekoracjami, a następnie poprosiłyśmy o przedstawienie kilku przykładowych wzorów. Mamie podobały się głównie roślinne motywy, które tworzyły na suficie zachwycające kompozycje.

Byłam bardzo zadowolona, kiedy remont dobiegł końca i mogłam na żywo zobaczyć cały wystrój, który stworzyłyśmy wspólnie z mamą. Łatwo można było zauważyć, że każdy szczegół został dokładnie przemyślany i świetnie pasuje do reszty dekoracji. Zaproszeni na kolację goście także byli zachwyceni tym, jak niewiele potrzeba, aby nieco ożywić wnętrze oraz dodać mu ponadczasowej elegancji.