Rama dodaje zwykłym lustrom uroku. Gładka tafla odbijająca światło lepiej wygląda w eleganckim i stylowym otoczeniu. Jak zatem dobrać ciekawą ramę do lustra? Można kupić gotowe, prefabrykowane elementy i złożyć je samodzielnie. Profile do luster dostępne są np. w sklepach internetowych, w zakładach stolarskich i firmach produkujących okna.

Obramienie lustrzanej powierzchni uatrakcyjni ścianę

ramy ozdobne do lusterKażda ściana w pomieszczeniach gościnnych i przechodnich (korytarz), potrzebuje urozmaicenia. Oryginalne ramy ozdobne do luster sprawiają, że wnętrza stają się ciekawe i bardziej atrakcyjne. Klasyczne obramienia luster wykonane są zwykle z drewna. Może to być drewno surowe, bejcowane lub złocone albo srebrzone. Kolor ramy warto dopasować do stylistyki i wystroju wnętrza. Jeśli w pokoju lub przedpokoju są drewniane meble, to rama może być dopasowana do wyglądu mebli. Proste, klasyczne ramy mają ponadczasowy charakter i dobrze wyglądają we wszystkich wnętrzach. Jeśli jednak mają być ciekawsze i przełamywać rutynę ścian, warto, by posiadały wyróżniające się elementy. Złocone i srebrzone ramy są najbardziej okazałe. Kojarzą się z dworskim, pałacowym przepychem i nadają wnętrzom odświętnego charakteru. Stylizowane na barok, ramy złocone do luster rozjaśnią ciemny korytarz a sypialni dodadzą uroku. Nowoczesne ramy pasują przede wszystkim do luster w kształcie prostokąta lub owalu.

Wybór ramy okalającej lustro ścienne ma duży wpływ na wygląd całego mieszkania. Wnętrza mogą wiele zyskać dzięki pięknym lustrom otoczonym oryginalnymi i efektownymi ramami. Drewno jest wciąż dominującym materiałem. Modne są złocenia, srebrzenia, zwłaszcza postarzane w stylu vintage. Nowa rama może wyglądać dzięki takim rozwiązaniom jak prawdziwy antyk i dodawać charakteru wnętrzom.