W ostatnim czasie można zaobserwować olbrzymie zainteresowanie używanymi samochodami, które często są sprowadzane z krajów na terenie Unii Europejskiej. Wiele z takich samochodów jest przetransportowywana do Polski i następnie sprzedawana w lokalnych komisach. Często zdarza się również, że po używany samochód potrzebuje wybrać się osoba prywatna. Jak zatem sprawnie przewieźć samochód zza granicy do Polski?

Specjalne lawety do przewozu aut osobowych

laweta do przewozu autKażdego roku coraz więcej samochodów jest sprowadzanych z krajów rozlokowanych na terenie Unii Europejskiej. Najbardziej popularne kraje skąd są sprowadzane takie pojazdy to Niemcy, Francja oraz Austria. W krajach tych często są sprzedawane samochody osobowe oraz dostawcze, która następnie trafiają do Polski. Jak zatem sprawnie przewieźć samochód osobowy lub dostawczy do Polski? Pomóc w tym zadaniu może specjalna laweta do przewozu aut. Solidna laweta umożliwia przewiezienie takiego samochodu bez najmniejszych problemów, który następnie trafia na Polski rynek. Istnieją również takie lawety, które umożliwiają przewiezienie aż dwóch pojazdów. Najczęściej takie lawety są wybierane przez właścicieli komisów, którzy sprowadzają ogromne ilości używanych pojazdów do kraju. W przypadku osób prywatnych kupowanie nowej lawety nie zawsze jednak będzie miało sens. W takiej sytuacji polecane jest wynajęcie takiej lawety i tym sposobem będziemy mogli przywieźć swój upatrzony samochód osobowy.

Przewiezienie samochodu do Polski nie musi być skomplikowane i wystarczy do tego solidna laweta. Jeśli często sprowadzamy samochody używane do kraju, to wówczas warto zainwestować w zakup takiej nowej lawety. Koszt zakupu takiej nowej lawety samochodowej do swojego użytku wynosi w okolicy kilku tysięcy złotych.