W sklepach z konopną farmacją znaleźć można mnóstwo produktów z CBD, jednakże nie każdy z nich będzie odpowiedni akurat dla nas. Dlatego też powinny być one dobierane indywidualnie, gdyż od stężenia procentowego tej substancji czynnej zależy ich skuteczność.

Zakup dobrej pasty konopnej

pasta konopnaWielu z nas zapewne zastanawia się czym tak właściwie jest CBD, że stosuje się go powszechnie w leczeniu chorób, schorzeń i dolegliwości. Zatem, tak z grubsza, kannabidiol (CBD) to aktywna substancja organiczna, który wykazuje właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne i przeciwdrgawkowe. Tak szerokie spektrum działania pozwala na terapię dziesiątek zespołów chorobowych, a nadmienić trzeba, że badania nad CBD, tak naprawdę, dopiero raczkują. Jednak, jak na te kilka lat, to i tak naukowcom udało się wiele wykazać, lecz należy się spodziewać, że lista chorób, w których leczeniu pomocne są produkty zawierające tę substancję czynną, na pewno się powiększy. Jednym z najbardziej polecanych, bo uniwersalnych wyrobów z kannabidiolem jest pasta konopna. Jest tak, albowiem w swoim składzie może zawierać nawet pięćdziesiąt procent tej substancji aktywnej, co czyni ją tak samo mocną, jak oleje CBD. Jednak one, są dużo droższe od past, toteż nie ma się czemu dziwić iż cieszą się dużo mniejszą popularnością. Jeżeli chodzi o wydajność tych wyrobów, jedno opakowanie, wystarczyć może na około pięć-sześć tygodni.

Zauważyć trzeba, że pasty wytwarza się wyłącznie z konopi przemysłowych, toteż nie zawierają one psychoaktywnego THC, który w konopiach odpowiedzialny jest za efekt odurzenia i uzależnienie. Są to też wyroby, które należy zaliczyć do ekologicznych, albowiem rośliny, z których są wytwarzane, hoduje się bez GMO, pestycydów, sztucznych nawozów, etc.