Rozwój komputerów i konsol, sprawił, że granie stało się dziś sposobem na popularność oraz zarabianie pieniędzy. Osoby zajmujące się streamowaniem swoich sesji oraz te, które zajmują się graniem zawodowo, nazywa się gamerami. Są to głównie młodzi ludzie, którzy nie przekroczyli trzydziestego roku życia. 

Które fotele gamingowe są najlepsze?

fotel gamingowyŚredni czas, jaki gamer spędza na graniu to około ośmiu – dziesięciu godzin dziennie. To bardzo dużo, zwłaszcza, że lwią część spędza się w pozycji siedzącej, a ta jest dla naszego kręgosłupa, a także pleców, wyjątkowo niekorzystna. By przeciwdziałać skrzywieniom, wadom postawy i dyskomfortowi, należy się zastanowić nad zakupem fotela gamingowego. Jest to krzesło które zostało zaprojektowane dla osób, które w pozycji siedzącej spędzają wiele godzin. Składa się ono z trzech elementów: siedziska, oparcia oraz zagłówka. Siedzisko powinno być odpowiednio twarde, ale jednocześnie nie zbyt twarde, ponieważ wtedy szybko się zapada pod ciężarem osoby je zajmującej. Oparcie jest regulowane i można je rozłożyć do pozycji pół-leżącej, co daje dobrą możliwość na chwilowy relaks miedzy rozgrywkami, czy też nawet krótką drzemkę. Zagłówek natomiast winien utrzymywać kark w pozycji, jak najmocniej wyprostowanej. Jeżeli chcemy zakupić fotel gamingowy, zróbmy to w sklepie internetowym. Czemu? Bowiem mamy tam nie tylko największy wybór, ale także najbardziej atrakcyjne ceny. Najtańsze fotele to koszt około trzystu złotych, natomiast najdroższe kosztują nawet trzy razy tyle.

Odpowiednio skonstruowany fotel daje naszym plecom i kręgosłupowi, bardzo dużą ilość punktów podparcia, dzięki czemu nie odczuwa się dyskomfortu, nawet podczas wielogodzinnych sesji gamingowych. Pamiętajmy, by nasz fotel był wyposażony w regulację wysokości.