Problem ze szczurami występuje nie tylko w dużych miastach i na ich obrzeżach, ale także w mniejszych miejscowościach. Powodem tego jest fakt, że te gryzonie rozmnażają się niemal całkowicie niekontrolowany sposób.

Krakowscy specjaliści od deratyzacji

deratyzacja krakówSzczury żyją na Ziemi miliony lat, a ich system immunologiczny, jest nieporównywalnie bardziej zaawansowany od ludzkiego. Sprawia to, że te gryzonie mogą być nosicielami wielu chorób, patogenów i mikroorganizmów groźnych dla naszego zdrowia, ale im samym nic nie zagraża. Są też ewolucyjnie przystosowane do bardzo szybkiej odbudowy populacji lub sukcesywnej ekspansji w dowolnym klimacie i terenie. Jest tak, albowiem samice szczurów, w jednym miocie, mogą wydać na świat nawet kilkanaście osobników, przy czym średnia ich liczba jest nie mniejsza niż dziewięć. Ich ciąża trwa natomiast jedynie 22-23 dni, toteż łatwo zrozumieć, że nawet kilka samic w kolonii, jest w stanie odbudować ją w szybkim tempie lub umożliwić terytorialną ekspansję. Dlatego też nieodzowne jest systematyczne przeprowadzanie odszczurzanie, tak w największych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Zatem jeśli potrzebna jest nam skuteczna deratyzacja Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy wiele przedsiębiorstw działających w tej branży. Współpracują one nie tylko z klientami indywidualnymi, ale również biznesowymi, co czyni ich ofertę uniwersalną, Warto też zaznaczyć, że najlepsze przedsiębiorstwa deratyzacyjne działają przez cała dobę, siedem dni w tygodniu.

Walka ze szczurami na własną rękę jest nie tylko ryzykowna, ale i bezowocna, albowiem na miejsce jednego, wyeliminowanego osobnika, w krótkim czasie, i tak pojawi się kilka następnych. Toteż w razie zaobserwowania tych gryzoni, najlepiej od razu wezwać specjalistów.