Szosówki to klasyka, która tak naprawdę nie zmieniła się wiele od lat. niemniej wiele osób do tego modelu podchodzi z ostrożnością nie mając dostatecznej wiedzy na temat tego rozwiązania. Okazuje się jednak, że rowery typu szosowego to doskonały wybór dla wielu z nas, i to wcale nie tylko tych którzy chcą się profesjonalnie czy hobbistycznie ścigać. 

Co wyróżnia rower szosowy

rowery szosoweRower szosowy jak sama nazwa wskazuje to rozwiązanie przeznaczone do poruszania się po szosach, choć warto zaznaczyć, ze doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju powierzchniach utwardzonych. Tym co go szczególnie wyróżnia na tle innych, dostępnych na rynku modeli, jest jego konstrukcja. Na szczególną uwagę zasługuję tu lekka rama, która zapewnia nam doskonałe osiągi, jednocześnie jej specyficzna konstrukcja uniemożliwia zamontowanie takich akcesoriów jak bagażnik czy błotniki. I choć w domyślę szosówka takich rzeczy nie powinna posiadać, ponieważ pogarszają one opływ powierza i tym samym spowalniają jazdę, to warto jednak wiedzieć, ze jeśli chodzi o rowery szosowe to nie tylko nie powinniśmy ale także nie możemy zamontować dodatkowych akcesoriów. Po prostu konstrukcja ramy nam tego nie umożliwia. Szczególna jest tu także kierownica w kształcie rogów, co znowuż związane jest z opływowością w trakcie jazdy. Przerzutki są tu typowe – zwykle w liczbie 20 biegów, co zapewnia optymalne warunki jazdy zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Dla kogo zatem szosówka? Z wyboru będzie zadowolony każdy, kto ma dosyć jazdy po nierównym terenie i wybojach, jest to także świetna propozycja dla osób, które rowerem dojeżdżają do pracy.

Rower szosowy to tak naprawdę ciekawa opcja dla wielu osób na co dzień, zwłaszcza jeśli chcesz dojeżdżać na nim do pracy – a Twoja trasa to w większości utwardzona droga. Komfort, wygoda, jak i prędkość jakie osiągniesz na szosówce na pewno przypadną Ci do gustu.