Od zawsze marzyłam o zamieszkaniu w leśnej głuszy. Może nie w samym środku lasu, ale na pewno blisko niego. Uwielbiam zapach sosen i mokrego mchu. Jesienią zbieranie grzybów, a latem chronienie się przed słońcem. Taki dom miałam budować dopiero na emeryturze, ale działkę planowałam mieć już dużo wcześniej.

Od którego producenta kupić siatkę leśną?

producent siatki leśnejGdy tylko nadarzyła się okazja, postanowiłam ją wykorzystać. Duża działka, niedaleko lasu, kilkadziesiąt kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania. Kupiłam od razu. Sprzedający powiedział bym od razu działkę ogrodziła, bo lubią tu przychodzić różne zwierzęta. Jeśli zostawię ziemię i nic na niej robić nie będę, to nic się nie stanie, ale jeśli zrobię tu jakiś ogródek, czy będę chciała trzymać zwierzęta, to trzeba teren odgrodzić od zwierzyny polnej i leśnej. Przechodzą tędy sarny, jest sporo zajęcy i lisy. Jaką siatkę trzeba wybrać na taką rozpiętość w wielkości zwierząt? – zastanawiałam się. Postanowiłam podpatrzeć jakie oczka ma siatka sąsiadów. Chronili się przecież przed tymi samymi gośćmi. Oczka ich siatki na dole były bardzo małe i większe na dole. Postanowiłam jednak wprost zapytać, gdzie kupili tę siatkę. Sąsiad podał mi namiary na producenta i powiedział, że jest to najlepszy producent siatki leśnej, jakiego zna. Słabsze siatki innych producentów mogą nie wytrzymać naporu spłoszonej zwierzyny, która często na oślep wybiega z lasu. Posłuchałam go i zamówiłam jej pięćset metrów. Łatwa w montażu została zainstalowana kilka dni później.

Zrobiłam to na szybko, ponieważ chciałam posadzić kilka drzewek i martwiłam się, czy coś nie wyrządzi im szkody podczas mojej nieobecności. Później posadziłam tam jakieś krzaczki, następnie jakieś warzywa, bo zaczęłam przyjeżdżać coraz częściej. Zostawałam na kilka dni, nie czując potrzeby powrotu do miasta i będąc szczęśliwą.