Wśród karm dla psów, coraz częściej możemy znaleźć produkty charakteryzujące się składem pozbawionym zbóż, które mają negatywny wpływ na układ trawienny psa. Jedną z firm, zajmującą się produkcją karm bezzbożowych jest firma Canagan. W poniższym tekście postaram się przybliżyć właściwości konkretnego typu karmy produkowanej przez firmę Canagan właśnie.

Właściwości karmy Scottish Salmon od firmy Canagan

canagan scottish salmonWśród produktów firmy Canagan znaleźć możemy różnorodne typy karm, z których część z nich jest przeznaczona dla psów dużych ras, część zaś dla psów o niewielkich rozmiarach. Jeśli chodzi o karmę Canagan Scottish Salmon, jest ona dedykowana psom rasy średniej. Jej skład bazuje na mięsie pstrąga, łososia i innych białych ryb – łącznie, mięso z ryb stanowi aż 53,5% zawartości karmy. Pozostała część zawartości to warzywa, zioła, witaminy i minerały, które mają pozytywny wpływ na proces żywienia zwierzaka. Ze względu na swój skład, karma Scottish Salmon jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla psów w pełni zdrowych, jak i dla tych, które cierpią na różnorodne alergie pokarmowe. Dodatkowymi właściwościami, które płyną z obecności w składzie żurawiny, nagietka i rumianku, jest wzmocniona odporność immunologiczna psa poprzez zwiększenie produkcji białych krwinek, a także wzbogacenie diety o witaminę C, która utrzymuje przewód moczowy w dobrej kondycji. Na pewno przydatny jest też wpływ rumianku, który redukuje stres u naszego zwierzaka.

Podawanie naszemu psu pełnowartościowej karmy, takiej jak przedstawiony powyżej produkt firmy Canagan, ma niesamowicie pozytywny wpływ na jego dobrą kondycję i samopoczucie. Dzięki prawidłowej diecie i stosowaniu pokarmów dobrej jakości, unikniemy na pewno wielu wizyt u weterynarza, a nasz zwierzak będzie o wiele bardziej radosnym zwierzęciem.