Mówi się, że są dwa rodzaje kierowców. Pierwsi to Ci, którzy tankują swoje samochody już w momencie, kiedy mają jeszcze pół baku. Drudzy jadą na rezerwie licząc, że jakoś dojadą. Ja niestety należę do tej drugiej grupy przez co nie raz sytuacja była na ostrzu noża. Jednak jakoś dawałem sobie radę. Do czasu.

Na szczęście dowóz paliwa był szybki i sprawny 

dowóz paliwa elblągJechałem sobie jak zwykle do pracy, jednak moja żona zadzwoniła, że teściowa pojechała do swojej koleżanki pod Elbląg, niestety popsuł się autobus którym miała wrócić i spytała czy mógłbym ją odebrać. Jako, że pochodzę z tamtych okolic doskonale wiedziałem, gdzie znajduje się moja teściowa i ruszyłem po nią. Niestety zapomniałem, że już od dwóch, trzech dni paliła mi się rezerwa a wyjazd za miasto nie był w takiej sytuacji dobrym pomysłem. Wiadomo, że ciężko tam o stację paliw. Oczywiście spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zdążyłem odebrać teściową i jechaliśmy już w stronę miasta, jednak mój pojazd zaczął znacznie zwalniać. Wiedziałem co to oznacza. Powiedziałem teściowej, że zapomniałem zatankować i możemy mieć mały problem. Jednak zaraz mnie oświeciło. Ostatnio za wycieraczką znalazłem ulotkę firmy, która oferowała zarówno lawetę jak i pomoc w awaryjnych sytuacjach w tym również dowóz paliwa elbląg. Od razu zadzwoniłem i powiedziałem jak wygląda sytuacja. Pan był bardzo wyrozumiały i powiedział, że za piętnaście, dwadzieścia minut będzie u mnie. Czekaliśmy, na całe szczęście pogoda dopisała.

Razem z teściową śmieliśmy się z tej sytuacji, moja żona powiedziała, że wreszcie się doczekałem bo czekam zawsze do ostatniej chwili. Na szczęście jest firma, która udziela pomocy w takich sytuacjach. Dostałem tyle litrów ile chciałem i mogłem spokojnie odjechać na stację benzynową.