W tym roku postanowiliśmy z mężem zainwestować wiosną trochę więcej pieniędzy w atrakcyjne urządzenie ogrodu. Nie tylko kupiliśmy do niego dużo roślin i wybudowaliśmy altanę, ale też kupiliśmy basen. I to basen całoroczny, który został zamontowany w ziemi. Okazało, że jego cena była bardzo atrakcyjna, a sam montaż trwał zaledwie kilka dni.

Skuteczna osłona basenu

zadaszenia basenowe cenyDla moich dzieci basen w ogrodzie jest spełnieniem marzeń. My również z mężem bardzo się z tego powodu cieszymy. Basen nie jest duży, ale starcza nam do letnich zabaw i ochłody. Basen stoi w ogrodzie od kilku miesięcy i już w pierwszych tygodniach pojawiły się wyzwania z utrzymaniem w nim czystości. Wpadało do niego pełno gałązek, liści i małych kamieni w takim tempie, że nie nadążaliśmy ich wyciągać. Trzeba więc było jakieś rozwiązanie, żeby użytkowanie basenu kojarzyło się z przyjemnością, a nie koniecznością ciągłego sprzątania. Basen trzeba było zadaszyć, najlepiej przesuwnym, transparentnym dachem. Sprawdziliśmy, więc, ile kosztują zadaszenia basenowe ceny okazały się, zaś, naprawdę przystępne. Zależały one od jakości, rodzaju i wielkości zadaszenia. Na szczęście, ze względu na mały basen, zadaszenie które wybraliśmy należało do najtańszych. Dach został zamontowany na specjalnej szynie. Można go dowolnie przesuwać. Basen zawsze zakrywamy na noc i odkrywamy dopiero wtedy, kiedy mamy w planach korzystanie z niego danego dnia. Woda jest o wiele czystsza.

Baseny, nawet te najmniejsze, mają to do siebie, że często są zanieczyszczane przez liście, gałęzie i tak dalej. Żeby nie trzeba było co chwilę oczyszczać mechanicznie wody w basenie, opłaca się założyć nad nim zadaszenia. Jest to dach ruchomy, dzięki czemu można nim dowolnie manewrować. W naszym domu dach nad basenem sprawdził się doskonale.