Ogród jest jednym z najważniejszych argumentów za tym, żeby zamieszkać w domu jednorodzinnym. W końcu własna, zielona przestrzeń daje nam duże pole do popisu i pozwala na większą swobodę, w szczególności latem. Obecnie ogrody projektowane są z niemal taką samą dbałością, jak wnętrza domów czy mieszkań. Często korzysta się przy tym z usług profesjonalnych biur projektowych.

Fontanny w ogrodach wracają do łask

ogrodowa fontanna - projektowanieOprócz projektantów wnętrz w dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się też projektanci ogrodów. Na obrzeżach miast powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych, więc nie brakuje osób, które chcą pięknie urządzić swoje ogrody. W ogrodach umieszczanych jest mnóstwo różnych atrakcji oraz dekoracji, takich jak oczko wodne, piękne altany czy ogrodowa fontanna – projektowanie wszystkich elementów zielonej przestrzeni coraz chętniej zlecamy osobom, które się na tym znają. Ogrodowe fontanny czy oczka wodna, bez względu na swój kształt i sposób funkcjonowania, muszą być odpowiednio połączone do źródła wody. Cały system wykonują specjaliści. Woda w ogrodzie dodaje harmonii. Dźwięk płynącej wody uspokaja każdego człowieka i pozwala się zrelaksować. Fontannę czy oczko wodne możemy połączyć od razu z nawodnieniem całego ogrodu, dzięki czemu wszystkie rośliny będą szybciej się rozwijać. Fontanny były ważnym elementem aranżacji ogrodów od zarania dziejów. Obecnie na nowo do nich wracamy. Z tym, że obecne fontanny przyjmują bardziej nowoczesne kształty.

Współczesne ogrody są coraz piękniejsze. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych architektów ogrodów, dzięki czemu zielona przestrzeń jest nie tylko funkcjonalna, ale też harmonijna i miła dla oka. Dodatkiem, który od jakiegoś czasy na nowo zdobi nasze ogrody, są fontanny, od tych klasycznych po bardzo nowoczesne.